/

خدمات فنی و مهندسی

دیزل ژنراتور (Genset) دستگاهی مولد است که با مصرف سوخت فسیلی، انرژی الکتریکی و برق تولید کرده و جهت مصارف دائم کار یا موقتی و اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.

اتوماسیون ماشین آلات و تجهیزات آن ها به PLC

اتوماسیون یک گام فراتر از مکانیزاسیون است. در مکانیزاسیون از مجموعه‌ای از تجهیزات مکانیکی استفاده می‌شود که برای انجام فعالیت مورد نظر، نیاز به کمک انسان خواهند داشت. اما از سوی دیگر اتوماسیون نقش انسان را در انجام فرآیند حذف کرده و آن را با برنامه‌ریزی‌های منطقی و دستگاه‌‌های هوشمند جایگزین کرده است. در اتوماسیون صنعتی، کامپیوتر و ماشین به جای انسان تفکر و تصمیم‌گیری خواهند کرد.

نصب و راه اندازی سیستم های کنترل

برای کار کردن با هر سیستمی لازم است مقادیر ورودی و خروجیِ آن زیر نظر باشد و در صورت نیاز کنترل شوند. در حقیقت واسط کاربر (HMI) که همان مانیتورینگ نامیده می شود؛ نشان دهنده ها و تجهیزاتی نظیر فرمان و پدال برای کنترل هستند که کار با ورودی و خروجی های یک سیستم را برای انسان و کاربر امکان پذیر می کند. 

بروزرسانی سیستم های کنترلی

با توجه به تجربه فنی و فراوان شرکت آزو الکتریک در طراحی ، نصب و راه اندازی سیستم های کنترل و نیز استفاده از تجهیزات و قطعات مختلف از برند های دمطرح دنیا ، یکی از فعالیت های ما مشاوره و طراحی و انتخاب سیستم های کنترل و نیز خدمات تخصصی در حوزه تعمیر و نگه داری تجهیزات می باشد.

طراحی سیستم های کنترل

سیستم های کنترلی واقعی معمولا غیرخطی اند، ولی اگر بتوان کار آنها را با مدل های ریاضی خطی تقریب زد، می توان از روش های طراحی مدون شده ای استفاده کرد. از دید عملی، مشخصات عملکرد تعیین شده برای سیستم، روش طراحی را تعیین می کند.

برنامه نویسی انواع PLC

کنترل کننده منطقی برنامه پذیر یا همان پی ال سی PLC به عنوان مغز پردازشگر یک فرآیند صنعتی یا کارخانه می بایست توسط نیروی متخصص و با تجربه بقرنامه نویسی شود. هر گونه حالت طبیعی یا خاص که در یک فرآیند صنعتی رخ می دهد می بایست برنامه نویسی PLC در پروژه های اتوماسیون صنعتی پیش بینی شود.